Tasarruflarınızı Altına Yapın

  • Paranızı altına yatırın kötü günlerinizde kimse yanınızda olmasada, altın kötü gününüzde yanınızda olacaktır. Öncelikle altının kısa vadede (1 yıldan az vade) bir tasarruf yanı olduğunu söylemenin pek doğru olmayacağını vurgulamak isteriz. Altın genellikle 1 yıla kadar olan vadede paranızın değerini önemli ölçüde korur. Bir yıldan daha uzun vadelerde ise kazandırmaya başlar. Ancak unutmayın ki altının bu özelliğinden yararlanabilmek için, bozum işini gerçekleştirmek konusunda, uygun zamanda hareket edilmelidir. Bu konuda fiyat takibi yapmak için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

  • Altın yatırımcı için de güvenli bir liman. Kısacası altına yatırım yapmak cazip mi? Bu sorunun cevabı olarak şunu söyleyebiliriz; Altın piyasasında iki tez vardır. İlki; Anglo Sakson tavrı. Bu tez nakitin gücüne inanır, altını bulduğu an dağıtır. İkincisi; Doğru devlet geleneğidir. Bu gelenek ''Savaşın olduğu yerde altın alın'' der.

  • Tasarruf yapmak için hangi altın alınmalıdır? Bu konuda bizim tavsiyemiz kesinlikle bilezik ve ziynet altınlarından almanız yönündedir. Çünkü bilezik ve ziynet altınlarının paraya çevrilmesi hemen hemen her kuyumcuda mümkündür.

  • Yukarda ki resimde Antalya kuyumcular odasının resmi digital panosu yer almaktadır. Bu panoya fiyatlar simkart üzerinden, Antalya kuyumcular odası tarafından gönderilmektedir.

Çeyrek Altın

  • Yukarda ki resim, çeyrek altının temsili resimidir. Tüm ziynet altınları gibi 22 ayardır. Kulpsuz ağırlığı yaklaşık 1.75 gramdır. Tüm ziynet altınlarında olduğu gibi kulpu altın değildir. Düğünlerde takılmak üzere, sonradan üzerine kaynak edilmiştir. Genelde kulplu olarak satılırlar. Stoklarımızda genelde mevcuttur. Çeyrek altına halk dilinde farklı bölgelerimizde farklı isimlerle (ufak altın, bebek altını vb) hitap edilebiliyor. Çeyrek altın ziynet altınlarının boyutta en ufak olanı olduğu gibi, parada da en ucuz olanıdır.

Yarım Altın

Yukarda ki resim, yarım altının temsili resimidir. Tüm ziynet altınları gibi 22 ayardır. Kulpsuz ağırlığı yaklaşık 3.50 gramdır. Tüm ziynet altınlarında olduğu gibi kulpu altın değildir. Düğünlerde takılmak üzere, sonradan üzerine kaynak edilmiştir. Genelde kulplu olarak satılırlar. Stoklarımızda genelde mevcuttur. Ağırlık olarak 2 Çeyrek altına eşittir.

Tam Altın

  • Yukarda ki resim, tam altının temsili resimidir. Tüm ziynet altınları gibi 22 ayardır. Kulpsuz ağırlığı yaklaşık 7.00 gramdır. Tüm ziynet altınlarında olduğu gibi kulpu altın değildir. Düğünlerde takılmak üzere, sonradan üzerine kaynak edilmiştir. Genelde kulplu olarak satılırlar. Stoklarımızda genelde mevcuttur. Ağırlık olarak 4 Çeyrek altına eşittir.

Cumhuriyet Altını

  • Yukarda ki resim, cumhuriyet altının temsili resimidir. Cumhuriyet altınlarına atalira da denilmektedir. Televizyonlarda haberlerde cumhuriyet altını diye hitap edilen altın, bu altındır. Tüm ziynet altınları gibi 22 ayardır. Yaklaşık ağırlık 7.20 gramdır. Genelde kulpsuz olarak satılırlar. Stoklarımızda genelde mevcuttur. Bir liralık demir paraya benzer.

  • Bu sayfada anlattığımız altınların güncel fiyatları ve daha fazlası için burayı tıklayın.